ALGAN TÜTÜNÜ

Algan Tütünü Özellikleri 

Algan, Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlı bir köydür. Algan’da yetişen bu tütün Adıyaman’da yetişen en iyi tütün olarak bilinir. Birinci sınıf bir tütündür, kötü koku yapmaz, asla boğaz yakmaz. Köyde yetiştirilen tütün,Türkiye genelinde Algan tütünü adıyla tanınmaktadır.

Hepimizin bildiği gibi Çelikhan tütünü ülkemizdeki en kaliteli tütünlerden biridir. Ancak bu tütün Çelikhan’ın Algan köyünde yetiştirilir ve özel bir yeri vardır.  Bu nedenle, ekilebilir arazi kıttır. Köyün temel geçim kaynağı tütündür.

Algan tütününe talep büyük olmasına rağmen, üretimi oldukça düşüktür. Çünkü bahsettiğimiz gibi ekilebilir arazi fazla mevcut değildir. Algan çiftçileri her yıl az miktarda algan tütünü yetiştirmek için çok çaba sarf ederler özenle yetiştirirler bu nedenle bu tütünlerin kalitesi çok yüksektir.

Bu  nedenlebu tütünün fiyatı diğer tütünlere kıyasla daha pahalıdır. Fakat paket sigara fiyatlarına bakılırsa hala cüzi bir miktar olarak kalmaktadır. Algan tütünü kullanmak istiyorsanız kaliteye önem veriyorsunuz demektir.

1 KG Algan Tütünü Ne Kadar? 

1 kg Algan Tütünü http://tutunal.net  ve https://adytutun.info 180 tl’dir.

Kaliteli Tütün Nereden Alınır?

%100 orijinal kaliteli tütün siparişi için http://tutunal.net bize ulaşabilirsiniz. Kapıda ödeme ve 3 gün içerisinde adresine teslim kolaylığıyla keyifli içimler dileriz.

Kullanıcı Yorumu

Öncelikle şunu söylemek isterim ki gönül rahatlığıyla ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz Hasan beyden ikinci kez tütün alışım ve ikisinde de beni hayal kırıklığına ugratmadi
Mükemmel bir tütün bu tütünden sonra başkada ne hazır sigara nede başka bir tütün icececegimi sanmıyorum
Eğer bırakabilirsiniz bırakın birakamiyorsanizda
Kesinlikle bu tütünü tavsiye ederim Hasan beye çok teşekkür ederim piyasada Adıyaman ve Çelikhan diye satılanların da
Tütün olmadığının farkina vardım Hasan beyin tütünü sayesinde selamlar saygilarimla
Adem yılmaz isparta

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.