Kayseri Tütüncü | Kayseri Toptan Tütüncü | Kayseri Adıyaman Tütünü

Kayseri  Tütüncü Kayseri  Tütün Toptancıları Kayseri  Tütüncü Kayseri  Tütün Siparişi Kayseri  Toptan Tütüncü Kayseri  Tütün Toptancıları Kayseri  Tütün Toptancıları Toptan Kayseri  Tütün Satışı İzmir Tütüncü | Kayseri  Tütün | Kayseri  Tütüncüsü Kayseri  Tütün Satış Sitesi Adıyaman Tütünü Ve Çelikhan Tütünleri Toptan Ve Perakende Satış İçin İletişim Kurmanız Yeterli Kayseri  Tütün Siparişi Kayseri  Tütüncü Dükkanı Kayseri  Tütün Satan Yerler Kayseri  Tütüncü Kayseri  Tütüncülük Kayseri  Tütüncü | Kayseri  Tütün Toptancısı | Kayseri  Tütün Toptancıları Çelikhan tütünü veya Adıyaman tütünü, Adıyaman’a ve özellikle Çelikhan ilçesine özgü, boğaz yakmayan bir tütün türü. Benzer türlerden ayıran en belirgin özelliği kötü tat bırakmamasıdır. Bu tür kurutulup kıyıldıktan sonra Arap kağıdına sarılarak içilir. 2002 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmiştir Adıyaman’ın ovalarında yetişen tütünler Adıyaman Tütünü adı ile anılırken, Çelikhan ilçesi dağlarında yetişen tütünler ise Çelikhan Tütünü adı ile anılır. Farklı bölgelerde yetişen bu bitkiler anatomik açıdan farklıdır. Dağların coğrafi koşulları ve değişik üretim teknikleri nedeni ile Çelikhan’da yetişen tütünler daha büyük ve aromatik olabilmektedir.

 

Adıyaman Çelikhan Tütünü

Adıyaman Çelikhan tütünü veya Adıyaman tütünü, Adıyaman’a ve özellikle Çelikhan ilçesine özgü, boğaz yakmayan bir tütün türü. Benzer türlerden ayıran en belirgin özelliği kötü tat bırakmamasıdır. Bu tür kurutulup kıyıldıktan sonra Arap kağıdına sarılarak içilir. 2002 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmiştir. Adıyaman’ın ovalarında yetişen tütünler Adıyaman Tütünü adı ile anılırken, Çelikhan ilçesi dağlarında yetişen tütünler ise Çelikhan Tütünü adı ile anılır. Farklı bölgelerde yetişen bu bitkiler anatomik açıdan farklıdır. Dağların coğrafi koşulları ve değişik üretim teknikleri nedeni ile Çelikhan’da yetişen tütünler daha büyük olabilmektedir.

Adıyaman Tütünü ve Çelikhan Tütünü

Hepimizin bildiği gibi Türkiye’de tütün yetiştiriciliği iç ve eğe bölgelerinde yetişir fakat hiç bir ilde üretilen tütün kıyılmış tütün olarak satışı yapılmaz bunların içinde Adıyaman ilinde üretilen Açık Adıyaman tütünü hariçtir. Hem yetiştirme tarzı olarak genelde adıyaman tütünü diğer illlerden farklı olarak ekiminden tarladan biçilmesine kadar sulu olarak yetiştirilir buda Adıyaman tütünü diğer tütünlerden farklı kılan bir özelliktir. Tütünün suyunu almasından dolayı kıyıldığında direk içilmekte diğer tütünler gibi farklı bir işleme gerek kalmaz. İlk kez içenler için biraz farklı bir tat verir fakat bu da zamanla alışılır. Bu tütüne alışanlar artık hazır sigara içemez.
Adıyaman tütünü hakkında bilmeniz gereken başka bir husus ise hem bütcenize hem de sağlığınıza hitap eden kaliteli tütünleri bulmakta zorlanıyor iseniz Size yardımcı olabilir ve her türlü sorularınıza cevap verebiliriz. Dilerseiniz iletisim formu ile veya telefon yolu ile bize yazabilirsiniz.

 

NEDEN Tekel Tütünü ALMALIYIM?

Adıyaman ilinin Çelikhan ilçesinde üretilen Tekel tütünü %100 doğal ve katkısızdır. Tabiki kalitesiz tütünleri kimyasal maddeler ile çelikhan tütünü diye satanlar vardır. Bundan dolayı Bilmeniz gereken en önemli özellik doğal tütün boğaz yakmaz ve balgam çıkartmaz. Ayrıca Tüm Türkiye’de bir çok ilde artık Tütün shop adı altında bu tütünlerin satışı vardır. Fakat ne yazık ki kalitesiz tütünleri çok yüksek fiyata satan tütün tüccarları vardır. Çok yüksek kar marjını düşünen bu insanlar yüzünden Tütün shop sahiperi de yüksek fiyattan tütün alıp yine yüksek satmak zorunda kaliyorlar. Bundan dolayıdır ki hem çelikhan tütünü toptan hem de perakende tütün satıcılarına rağmen hem üreticiyi hem de tüketiciyi düşünerek tütünlere fiyat biçiyoruz. Sizde 1 kğ gibi bir tütün alarak güzel içimli farklı bir tatdaki adıyaman tütüne sahip olabilirsiniz. bunun için gönül rahatlığı ile bize ulaşabilirsiniz. Genel itibari ile tütün hakkında bilmeniz gerekenler bunlarıdır.

 

Adıyaman Tütüncüler Derneği olarak artık gelişen daha doğrusu herşeyin sahtesinin çok çabuk yapılabilediği günümüz şartlarında çok siyahımsı tütünü bile ilaçlarla Adıyaman Çelikhan tütünü rengine kavuşturmak yarım saatlik bir süre zarfında yapılabiliyor fakat şöyle bir durum var kimyasal ve ilaçlı tütünler 1 veya 2 gün içersinde boğaz yakmaya ve balgam çıkartmaya başlar bundan dolayı eğer içtiğiniz tütün 2 gün içinde size zarar vermiyor ve ilk günkü tadı veriyor ise bu tütün çelikhan tütünüdür. Gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.

TEKEL TÜTÜNÜ İNTERNET ÜZERİ SİPARİŞ?

İnternet Sitemizde ve telefon ile verilen siparişlerde kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme gibi iki ayrı çeşit ödeme mevcuttur. Siz bunun için siparişte veya telefon ile bizi aradığınızda dile getirseniz kapıda kredi kartı seçenegi ile gönderim yapılır. Şundan emin olabilirsiniz sitemizden veya telefon ile siparişlerinizde kesinlikle sizlere 1. sınıf A kalite tütün gönderim yapıyoruz. %100 kalite ve güvenin adresi adiyamantutunevi.net sitemizden ulaşabilirsiniz.
Siparişleriniz kargo tarafından elinize ulaşınca sizin de göreceginiz şekilde farklı bir adresten tütün alımını yapmayacaksınız. Bu kadar emin konuşuyoruz. Uygun fiyat ve 5 yıldız kalitesinde tütün almak artık bu kadar yakın sizlere. Sitemizde Sipariş bölümünden girip isim soyad adres ve telefon numaranızı ve istediğiniz ürün bilgilerini doldurmanız yeterlidir. Yada dilerseniz bizi arayabilir veya telefon aracılığı ile tütün siparişinizi verebilirsiniz. Ayrıntı için tıklayınız

Tütün Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sanal ortamda çiğ gibi büyüyün e-ticarettin öneminin arttığı günümüzde artık kıyılmış tütün de internet üzerindeki yerini almaya başladı. Tütün üreticisinden tütün tüketicine kadar bir çok nokta yetkili kişilere ulaşmak artık daha kolay. Fakat şöyle bir sorun ortaya çıkıyor sanal alemde tütün alırken nelere dikkat etmeliyiz? Ne gibi soruların cevabı ile tütün siparişi vermeliyiz.
İlk ve en önemli konulardan biri ise internet ortamında her internet sites açıp tütün satan herkes tütün satıcısı değildir. Bundan dolayı 1. öncelik Tecrubedir. Bizler Adıyamanlı tütün üreticileri olarak Adıyaman Tütüncüler Derneği bünyesinde buluşup hem kendi ürünlerimzi araya tüccarları koymadan hem de tütün hakkında size her türlü bligiyi verebilecek hem üreticisi hem kullanıcısı hem de Adıyaman tütünü satışı yapan kişiler olarak tecrubemize güveniyoruz. Ayrıca bu ekibimizi kurmadan önce bir çok tütün üreticileri Tüm Türkiye’de neredeyse her yeri gezmiş görmüş insanlar olarak şunu size söyleyebiliriz ki genellikle diğer illerde Adıyaman’dan kalitesiz ve içimi hiç de güzel olmayan tütünleri alıp sattıklarını ve çok yüksek fiyatlarla kalitesiz tütün satışı yaptıklarını gördük. Adıyaman çelikah tütünü adı adı altında çok kalitesiz kükürtlü veya başka kimyasal maddeler kulalnılarak tütünlerin satışının yapıldığına bizzat tanık olduk. Bundan dolayı Çelikhan tütünü satışında bu kaliteli tütünü hiç bir şekilde farklı maddelerle veya kükürt gibi ilaçlarla sizlere göndermemeyi taahüt ediyoruz. Çünkü size bahsettiğimiz 1. şartımız tecrubeyi bizler kendimizde buluyoruz. Yıllarca babadan oğla bu mesleği yapıyor ve bu işle uğraşıyoruz.
2. şart olarak güvenilir olmak. Herkes internet üzerinden ürün veya malzeme aldığında içindeki insani duygular ile acaba kaliteli olur mu? verdiğimiz para çöpe gider mi diye endişeler taşıyor. Bizler hiç bir şekilde sizlere kalitesiz tütün göndermeyecegiz. Çünkü biliyoruz ki güven ile yapılan işlerde ilerleme olur ve tavsiyenin en büyük reklam olduğunu biliyoruz. Bundan dolayıdır ki sizlere güvenli alış verişin kapısını açmakta kendimize güveniyor ve tecrubemizle birleştirince sizleri %100 mennuniyet kalitesi ile buluşturuyoruz.
3. şart olarak da doğal katkısız açık tütün satışı yapacagımızı beyan ederiz. Size gönderecegimiz tütünlerde hiç bir şekilde katkı maddesi veya kimsayasal ürün içerin kıyılmış tütün göndermeyecegiz.

 

Adıyaman Tütünü

Çelikhan tütünü alırken öncelikle güvenilir ve kaliteli olup olmadığına internet sitesi üzerinde yapılan yorumlara sosyal medya hesaplarına bakın bu konuda kullanıcıların yorumları size karar vermede yardımcı olacaktır. Çünkü daha önce dile getirdiğimiz gibi Adıyaman ova ve dağ tütünlerini kimyasallarla boyayıp sizlere sarı renkte gönderirler. Ve hiç bir tütün tiryakisi bu tütünü bir daha içmez ve hiç kimseye tavsiye etmez. Bizler Çelikhan tütünü isteyen müşterilerimize kesinlikte Adıyaman tütünü göndermeyiz. Hep kaliteli ve doğal tütünleri gönderip en iyi reklama kavuşmak ve tavsiye edilen bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz.
Yazının devamını okumak için tıklayınız

Adıyaman Tütünü nasıl saklanır?

Adıyaman tütüncüler derneği olarak sizlere aldığınız tütünün içimi ve kıyımı, rengi farklılık gösterir. Tütün siparişini verdiğiniz ve ürününüz elinize ulaştı. Bundan sonra ne yapmalıyız? öncelikle güneş görmeyen rutubetli olmayan bir odada gazete üzerine ince tabaklar halinde serilir. ve en geç iki saat gibi bir süre zarfından tütün kurutulur. Tütünün içindeki nemi alınır. Daha sonra ise kartanlanır. veya beyaz poşetlerde muhafaza edilir. Tütün eğer nemli ortamda bırakılırsa küflenir ve bozulur. Şimdi soracaksınız neden fabrika sigaraları bozulmaz. Herkesin bildiği gibi eğer kimyasal madde var ise ürünler bozulmaz. Doğal sebze ve meyvelerde olduğu gibi bakterilerin ve küfün oluşması o ürünün doğal ve katksız olmasından dolayıdır. Tütünde eğer ilaç yok ise küflenir ve bozulur. Bundan dolayı serin bir dolapta saklamanız sizin lehinizde olacaktır. Ayrıca eğer güneş görür ise de tütünde nemini çok kaybeder ve bu seferde toz haline gelmeye başları. Biraz şefakatlı bir iştir tütün işi. Bundan dolayı tütün aldıktan sonra bu tavsiyelere dikkat ederseniz tütünüzün ömrü daha çok olacaktır tabiki erken ve çok içip bitirmeziseniz. Ayrıntı için yazının devamını okumak için tıklayınız. Yazının devamını okumak için tıklayınız

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.