Pipo Tütünü

Pipo tütünü farkı nedir?

Pipo tütünü, sıradan tütünden farklı bir yapıya ve işleme yöntemine sahip bir tütün türüdür. Asla sıradan tütünle pipo içmemelisiniz. Pipo için özel üretilmiş tütün kullanmalısınız.

Pipo tütünü ne kadar gider?

Pipolarınız – uygun şekilde bakımı yapılırsa – eskimeyeceğinden, hayatınızın geri kalanında kullanılabileceklerdir. Bu nedenle, sabit bir aylık pipo hattı ücretiniz yoktur. 3 çeşit “50 gram” tütün, 1 ay boyunca kullanmanız için yeterlidir. Yani sıradan bir pipo tiryakisi için aylık tütün ve pipo bakım maliyeti 100 TL’dir.

Bir pipo günde kaç kez içilir?

Sonuç olarak, çoğu insan için pipo içme sıklığı günde/haftada 2-3 defadan fazla olmamalıdır. İçerken ciğerlere kadar solunmamalı ve bunun keyifle yapılması gereken bir rekreasyonel dinlendirici-keyiflendirici aktivite olduğu unutulmamalıdır.

Sigara mı daha zararlı pipo mu?

Araştırmalara göre pipo ve puro içen kişilerin kanlarında tıpkı sigara gibi daha zararlı maddeler bulunuyor. Bu maddeler (özellikle nikotinin parçalanmasıyla oluşan kotinin adı verilen bir madde) pipolarda %20, purolarda %10’luk bir paya sahip olmalarına rağmen hala tehlikeli seviyelerdedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir