Tütün Küflendi Ne Yapmalıyım

Tütün Küflendi Ne Yapmalıyım?

Adıyaman tütünü neden küflenir?

Adıyaman tütününün neden küfllenir?  Adıyaman tütünün neden küflü olduğu, içenlerin merak ettiği ilk sorulardan biridir. Pek çok doğal ve katkısız şey çabuk bozulma eğilimindedir. Adıyaman tütünü saf olduğu için uygun şekilde depolanmadığında küflenir. Adıyaman tütünü Birçok müşteri satın aldıktan sonra küflü tütünü şikayet etmek için arar. Sıcak havalarda bu tür suçlamaları daha sık görüyoruz. Gerçek şu ki, katkılı birçok şey yaz veya kış fark etmeksizin uzun ömürlüdür. Tütünümüz topraktan çıkar çıkmaz doğal özellikleriyle elinize ulaştığı için şekil alacaktır. Doğru depolama koşullarında depolanırsa kullanım ömrünü uzatabiliriz. Hava sıcak olduğu için kapalı bir kapta muhafaza edilirse ertesi gün tütünün bozulmasına neden olabilir. Hava geçirmez tütün, özellikle yaz aylarında küflenir.Aldığınız poşete koyup buzdolabına koyarsanız tütünün küflenmesini önleyebilirsiniz. Her gün aldığınız tütün poşetlerini ters çevirerek havada olduğundan emin olmalısınız. Güneş ışığı ve ısı olmadan tütün 4-5 ay bütünlüğünü koruyabilir. Depolama koşullarına uyulursa Adıyaman tütünü bozulmadan kalacaktır. Hava geçirmez bir kapta saklarsanız, bazen havalandırmak için kapağı açılır. Ovalarda yetiştirilen tütünlerde daha fazla bozulma görülmüştür. Diğer bir deyişle Adıyaman tütününün bozulması, saklama koşulları ile doğrudan ilişkilidir.

Tütün buzdolabında saklanır mı?

Tütün, buzdolabının dondurucu bölümünde değil, taze tutma alanında saklanır. Yaz aylarında tütün saklamak için en iyi yer burasıdır.

Kuru tütün içilir mi?

Kuru tütün içmek biraz zor, çünkü tütün yayılıyor ve sigara filtresini dolduruyor yani sigara makaronları kurutmadan dolayı toz haline geleceği için biraz zor oluyor bu yüzden kuru tütün içilmesi tavsiye edilmiyor.

Tütün Neden Küflenir?

Hava geçirmez tütün, özellikle yaz aylarında küflenir. Aldığınız poşete koyup buzdolabına koyarsanız tütünün küflenmesini önleyebilirsiniz. Her gün aldığınız tütün poşetini ters çevirip nefes almasına izin vermelisiniz. Güneş ışığı ve ısı olmadan tütün 4-5 ay bütünlüğünü koruyabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.